ODY Belgesi Sınavları

ODY Belgesi Sınavı Nasıl Olur?

ODY Belgesi Sınavı Nasıl Olur?

ODY Sınavı Nasıl Olur sorusu özellikle ilk defa yazılan ODY Adaylarımız tarafından bizlere yöneltilen ODY Kursiyerleri için en önemli sorulardan bir tanesidir. Hafta sonu düzenlenen ODY Sınavları sabah 10:00 itibari ile yapılmaktadır.

Yazılı ODY Sınavı : ilk gireceğiniz ODY Sınavı 40 sorudan oluşmaktadır. Yazılı olarak gireceğiniz ODY Sınavında en az 28 doğru yaparak 70 puan veya üzeri almanız gerekmektedir.

Başarılı olan adaylarımız hemen ilk işi günü ile birlikte ODY Belgelerini alabilirler.

ODY için toplam 4 sınav hakkınız bulunmaktadır. Başarısız olduğunuz takdirde bir sonraki sınava girebilirsiniz. Bir sonraki sınav için 1 ay beklemenize gerek olmamaktadır. Genellikle 15 günde bir ara sınav olacaktır. Toplam 4 hakkınızı kullanmanız durumunda tekrar ODY Belgesi için kayıt olmanız gerekecektir.

ODY Belgesi Sınav Sonuçlarının Açıklanması

ODY Sınav Sonuçlarının açıklanması aynı gün içerisinde olacaktır. Gireceğiniz ODY Sınavı Sonuçlarını o gün öğrenebilirsiniz.

ODY Belgesi Sınavından Başarısız Oldum Ne Yapmalıyım?

ODY Sınavı için toplam 4 sınav hakkınız bulunmaktadır. Başarısız olduğunuz durumda devamındaki diğer hakkınızı kullanabilirsiniz. Tüm haklarınızı kullanmanız durumunda kaydınız silinir ve bir sonraki dönem için tekrar ODY Kaydı yaptırmanız gerekir.

ODY Belgesi Sınav Harcının Yatırılması

ODY Sınav Harcı Milli Eğitim Bakanlığına kayıt olduğunuz ODY Merkezi tarafından yatırılır. Ücreti 2022 yılı ODY Sınav Harcı 130 TL‘dir.